Про пожертву на церкву.
Кожна парафія Православної Церкви існує на пожертви парафіян та інших небайдужих людей. Будівництво нашої Свято-Покровської церкви відбувалось в період з 1991 по 1996 р. Це був перший православний храм побудований в Полтаві після 70 річчя руйнації храмів і душ нашого народу. Тяжкий то був час. Ми не мали спонсорів бо в той час влада не сприяла Українській Церкві. Більшість будівельних робіт виконувались силами самих парафіян і священиків. Милістю Божою та завдяки небайдужим полтавцям і землякам з Чікаго, які не стояли осторонь наших проблем, було закінчено будівництво і в 1996 році храм був освячений. Розпочались Богослужіння.
В цьому році виповнюється 25 років як ми маємо можливість молитися у храмі, звершувати таїнства, проповідувати Слово Боже. Крім цього ми побудували дзвіницю , парафіяльну школу, обладнали нижній храм .
З чого ж складається наш бюджет. Найперше з пожертв парафіян та небайдужих полтавців які відвідують Богослужіння і приходять до храму щоденно протягом дня помолитись. В нас немає цін на треби. В нас існує слово пожертва яку люди вносять виходячи зі своїх можливостей.
Куди ж ми витрачаємо наш скромний бюджет. Найперше це оплата праці тих хто працює в храмі на постійній основі - кіоскери, робітники двору, кочегар, церковний хор , священики. Купуємо церковну утвар, свічки, облачіння, ікони, будівельні матеріали для ремонту споруд , на озеленення і благоустрій території та інше .
Ми звертаємось про допомогу не тільки матеріальну , але просимо підтримки виконанням поточних робіт на території та в храмі.
Пожертва Церкві це пожертва Богу, це духовна інвестиція, що винагороджує жертводавця не лише у житті вічному , але повертається добробутом у земному житті.
Церква відповідає за це молитвою за своїх жертводавців живих і спочилих, просить Всемилостивого Господа за прощення їх гріхів . Адже вони своєю милостинею приєдналися до справи спасіння. Спасати ж людські душі і є головним завданням Церкви Христової.
Пам’ятаймо що пожертва яку ми жертвуємо на Церкву це вияв дотримання Закону Божого , а не данина . «І всяка десятина на землі з насіння землі і з плодів дерева належить Господу : це святиня Господня…»(Лев.27,30).
Тобто суть десятини – далеко не матеріальна її сторона. Насамперед це один із виявів зв’язку людини з Богом. Цей зв'язок виявляється у молитві, в діяльності, у ставленні до інших людей, а також у дотриманні закону. Про десятину у Біблії сказано: «Даватимеш точну десятину з усього врожаю твого, з того що виросте на полі – десятину твого зерна, твого молодого вина, твоєї олії і перваків твоєї високорослої і дрібної скотини…» Сучасною мовою із всього доходу християнина. Далі пояснюється мета для чого потрібно це робити: «щоб Господь, Бог твій, благословив тебе в усьому ділі рук твоїх, за яке б ти не взявся(Втор.14,22-28).
Десятиною в православній церкві є добровільна пожертва через купування свічки, через скриньки пожертв що знаходяться у храмі, збір при виконанні треб та освячення пасок,води, зілля та інше.
Наші реквізити: UA323314890000000000026001293 МФО 331489 ЄДРПОУ 22549347 АТ Полтава-банк
Інтернет картка 4731 1856 1898 9112