Свято-Покровська Церква, Полтава

"Свято-Покровський храм — перший храм, що побудований у Полтаві, після майже столітнього панування богоборчого режиму. Він постав на землях колишнього Покровського жіночого монастиря.  Будівництво церкви велось силами парафіян і було закінчено у 1996 році ... "

 

 

Господи Ісусе Христе  Боже  наш  збережи Україну   ,  українське воїнство і всіх людей  України в  час  тяжких  випробувань. 

 

Про пожертву  на  церкву.

                Кожна  парафія Православної  Церкви  існує на  пожертви  парафіян   та  інших  небайдужих  людей.  Будівництво  нашої   Свято-Покровської  церкви  відбувалось  в  період з 1991 по 1996 р. Це  був  перший  православний  храм побудований  в  Полтаві  після  70 річчя  руйнації  храмів  і душ  нашого  народу. Тяжкий  то був  час.  Ми  не  мали  спонсорів  бо  в  той  час  влада  не  сприяла  Українській  Церкві.  Більшість  будівельних  робіт виконувались силами  самих  парафіян і священиків.    Милістю  Божою та  завдяки  небайдужим  полтавцям  і  землякам з Чікаго, які  не  стояли  осторонь наших  проблем, було  закінчено  будівництво  і в  1996 році  храм  був  освячений.  Розпочались  Богослужіння.  

                В цьому  році  виповнюється  25  років  як  ми  маємо  можливість  молитися  у храмі,  звершувати  таїнства, проповідувати Слово Боже.  Крім  цього  ми  побудували  дзвіницю ,  парафіяльну  школу,  обладнали  нижній  храм . 

                З чого  ж  складається  наш  бюджет.  Найперше з пожертв  парафіян  та  небайдужих  полтавців які  відвідують   Богослужіння  і  приходять  до  храму   щоденно  протягом  дня  помолитись.  В  нас  немає  цін  на  треби.  В  нас  існує  слово пожертва  яку  люди  вносять виходячи  зі  своїх  можливостей.

                Куди  ж  ми  витрачаємо  наш  скромний  бюджет.  Найперше  це  оплата  праці   тих  хто  працює  в  храмі  на  постійній  основі  - кіоскери,  робітники  двору,  кочегар, церковний  хор ,  священики.    Купуємо  церковну  утвар,   свічки,  облачіння,  ікони, будівельні  матеріали  для  ремонту споруд ,  на  озеленення  і  благоустрій  території  та  інше  .

                Ми звертаємось про  допомогу  не  тільки матеріальну , але просимо  підтримки  виконанням поточних робіт   на  території  та  в  храмі.

Пожертва Церкві  це  пожертва  Богу,  це  духовна  інвестиція,  що  винагороджує  жертводавця не  лише  у  житті  вічному ,  але повертається   добробутом   у земному  житті.

Церква  відповідає   за  це  молитвою за  своїх  жертводавців  живих  і  спочилих,  просить  Всемилостивого  Господа  за  прощення  їх  гріхів  .  Адже  вони  своєю  милостинею приєдналися до  справи  спасіння.  Спасати  ж  людські  душі  і є  головним  завданням  Церкви Христової.

                Пам’ятаймо  що пожертва  яку  ми  жертвуємо  на Церкву це  вияв  дотримання Закону Божого , а  не  данина .  «І всяка  десятина  на  землі з насіння  землі і з плодів  дерева  належить Господу : це  святиня  Господня…»(Лев.27,30).

              Тобто  суть десятини – далеко  не  матеріальна  її сторона.  Насамперед  це  один  із  виявів  зв’язку  людини з Богом.  Цей  зв'язок  виявляється  у молитві,  в діяльності,  у  ставленні до  інших  людей,  а  також  у  дотриманні закону.  Про десятину  у Біблії    сказано: «Даватимеш   точну  десятину  з  усього  врожаю  твого,  з  того  що  виросте  на  полі – десятину   твого  зерна,  твого  молодого  вина,  твоєї  олії і  перваків твоєї  високорослої  і  дрібної  скотини…»  Сучасною  мовою із  всього  доходу  християнина.  Далі  пояснюється  мета для  чого  потрібно  це робити: «щоб  Господь,  Бог  твій, благословив  тебе в усьому   ділі  рук  твоїх,  за  яке  б ти  не взявся(Втор.14,22-28).

             Десятиною  в  православній  церкві є добровільна   пожертва  через  купування  свічки, через  скриньки  пожертв  що  знаходяться у храмі, збір при  виконанні треб та  освячення пасок,води,  зілля  та  інше.

  Наші  реквізити: UA323314890000000000026001293  МФО 331489  ЄДРПОУ 22549347  АТ Полтава-банк

  Інтернет картка  4731 1856 1898 9112

 

 

 

 

 

Протоієрей Миколай Храпач: « Я вдячний Богові за те, що став на цю стезю»

Нещодавно митрофорний протоієрей Миколай Храпач відзначив своє 60-річчя. Його, настоятеля Свято – Покровської церкви в Полтаві, знають у всій області. Адже за його участю на теренах Полтавщини було створено та зареєстровано більше 50 парафій. За заслуги перед УПЦ КП та  відродження духовності в Україні о.Миколая Храпача нагородили численними орденами:  Святого Архистратига Михаїла, Святого рівноапостольного князя Володимира ІІІ та ІІ ступеня, Святого Миколая Чудотворця,  Святого  Юрія Переможця, Христа Спасителя. У 2008 році за указом Президента України він отримав орден «За заслуги ІІІ ступеня».

Напередодні реєстрації першої релігійної громади Української Церкви.

Трете відродження УАПЦ почалось з розвалом Радянського Союзу і ознаменувалось бурхливими подіями які не оминули і Полтавщину.

Коли настав час загибелі гонителів Православної Віри та Церкви Христової, тоді Господь благословив повернення на нашу землю храмів Божих. Першим храмом, що був побудований у Полтаві після майже столітньої перерви, став Свято-Покровський храм, що в Садах-2..

На землях колишнього Свято-Покровського монастиря міською Радою в 1992 році було виділено земельну ділянку для будівництва храму. Цього ж року за проектом архітекторів Валерія Трегубова та Сергія Шпіки було завершено проект храму та розпочато будівництво . Будувався він виключно на пожертви людей. Перед Покровою в 1996 році храм було освячено Святійшим Філаретом Патріархом Київським і всієї Руси-України.

Багато полтавців того дня прийшли на свято освячення церкви, що постала в новому мікрорайоні. Після Божественної Літургії було слово Патріарха. Глибоке і змістовне воно хвилювало присутніх. Патріарх нагородив будівничих храму патріаршими благословенними грамотами . Настоятелем храму він призначив протоієрея Миколая Храпача та нагородив його за заслуги перед Українською Православною Церквою хрестом з прикрасами та митрою.
Активними учасниками будівництва були протоієрей Євген Носенко, протоієрей Юрій Кулик, парафіяни Микола Кульчинський , Петро Колотій, Юрій Самойленко, Анатолій Луценко, Віктор Комісаренко, Олександр Балико, Петро Пришнівський, Олексій Шум, Олексій Стороженко, Олександр Кириченко, Володимир Стороженко, Валентина Демянко та багато інших парафіян та мешканців міста.

Настоятель.

Митрофорний протоієрей Миколай Храпач настоятель Свято-Покровської церкви народився 4 травня 1953 року на Полтавщині. З 1960 по 1970 рр. Навчався в середній школі. 1970-1976 рр. в Донецькому медичному інституті. По закінченні інституту працював лікарем і різних медичних установах м. Полтави. В 1989 р. був обраний головою Полтавського православного крайового братства апостола Андрія Первозванного.

6 червня 1992 року в церкві Святого апостола Іоана Богослова Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Київа рукоположений у сан диякона. 28 липня в день святого рівноапостольного великого князя Володимира у Святоволодимирькому соборі м. Києва рукоположений у сан священика. Із 19 листопада і до нині є секретарем Полтавського єпархіального управління та настоятелем Святоуспенського кафедрального собору. З 1995 року ініцюював відновлення видання історичного часопису „Полтавскі єпархіальні відомотсі„ і до нині є головним редактором цього видання.. Є редактором офіційної інтернет сторінки єпархії.


 

1997-2001рр. закінчив Київську Духовну семінарію, а в 2004 р. Львівську Духовну академію.
Один з ініціаторів і будівничих Свято-Покровської церкви та Свято-Успенського кафедрального собору в м. Полтаві. У 2003 році в  звязку з 50-річчям та за заслуги по розбудові  Полтавської  єпархії  нагороджений  другим  хрестом  з   прекрасами.
За заслуги перед Українською Православною Церквою нагороджений орденами Архистратига Михаїла, Володимира Великого ІІІ ступеня, Святителя Миколая, Юрія Переможця, за будівництво Свято-Успенського кафедрального  собору орденом Христа  Спасителя. За заслуги перед Українською Державою орденом „За заслуги” ІІІ ступеня.

 

Священик.

Ієрей Вячеслав Рукас служить другим священиком Свято-Покровської церкви з 2003 року. Народився 13 січня 1973 року в Полтаві. З 1980 по 1990 рр. навчався в середній школі. З 1991 по 2003 рр. працював слюсарем на ВАТ „Полтавський алмазний завод”. 1999-2004 рр. навчався на заочному відділенні юридичного факультету Харківського інституту економіки і права. В 1997 році став паламарем Свято-Покровської церкви.

7 липня 2003 року в Свято-Покровській церкві рукоположений в сан диякона, а 19 жовтня в сан священика. Нагороджений камілавкою та наперсним хрестом.

1998-2002 рр. закінчив Лвівську Духовну семінарію.

Адреса: 34023 вул. Нікітченка, 1, м. Полтава-23 тел. (0532) 55-21-85
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


Ми у соцмережах

Mykolay Khrapach

Настоятель храму

Розклад богослужінь

  • Щонеділі - Божественна  Літургія  о 9-00
  • Напередодні в суботу - Всенічне бдіння о 17-00
  • Щосуботи - Божественна Літургія о 9-00
  • Напередодні - в п'ятницю  утреня о 17-00 
  • Крім того напередодні  двунадесятих та великих свят - всенічне бдіння о 17-00
  • У свята - Божественна Літургія о 9-00

Допомога церкві!

Допомога на розвиток і утримання церкві

Ваші запитання

Григорян
Здравствуйте, около месяца назад состоялась покупка подержаного автомобиля ( побывавшего в ДТП) Автомобиль ...
Четвер, 31 березня 2016
Юлія
Добрий день! Скажіть, будь-ласка, чи відповідають діти за гріхи батьків?
Вівторок, 05 лютого 2013
Генадий
Чи вважається гріхом мастурбація?
П'ятниця, 01 квітня 2016