Наш храм
- Деталі
Про пожертву на церкву.
Кожна парафія Православної Церкви існує на пожертви парафіян та інших небайдужих людей. Будівництво нашої Свято-Покровської церкви відбувалось в період з 1991 по 1996 р. Це був перший православний храм побудований в Полтаві після 70 річчя руйнації храмів і душ нашого народу. Тяжкий то був час. Ми не мали спонсорів бо в той час влада не сприяла Українській Церкві. Більшість будівельних робіт виконувались силами самих парафіян і священиків. Милістю Божою та завдяки небайдужим полтавцям і землякам з Чікаго, які не стояли осторонь наших проблем, було закінчено будівництво і в 1996 році храм був освячений. Розпочались Богослужіння.
В цьому році виповнюється 25 років як ми маємо можливість молитися у храмі, звершувати таїнства, проповідувати Слово Боже. Крім цього ми побудували дзвіницю , парафіяльну школу, обладнали нижній храм .
З чого ж складається наш бюджет. Найперше з пожертв парафіян та небайдужих полтавців які відвідують Богослужіння і приходять до храму щоденно протягом дня помолитись. В нас немає цін на треби. В нас існує слово пожертва яку люди вносять виходячи зі своїх можливостей.
Куди ж ми витрачаємо наш скромний бюджет. Найперше це оплата праці тих хто працює в храмі на постійній основі - кіоскери, робітники двору, кочегар, церковний хор , священики. Купуємо церковну утвар, свічки, облачіння, ікони, будівельні матеріали для ремонту споруд , на озеленення і благоустрій території та інше .
Ми звертаємось про допомогу не тільки матеріальну , але просимо підтримки виконанням поточних робіт на території та в храмі.
Пожертва Церкві це пожертва Богу, це духовна інвестиція, що винагороджує жертводавця не лише у житті вічному , але повертається добробутом у земному житті.
Церква відповідає за це молитвою за своїх жертводавців живих і спочилих, просить Всемилостивого Господа за прощення їх гріхів . Адже вони своєю милостинею приєдналися до справи спасіння. Спасати ж людські душі і є головним завданням Церкви Христової.
Пам’ятаймо що пожертва яку ми жертвуємо на Церкву це вияв дотримання Закону Божого , а не данина . «І всяка десятина на землі з насіння землі і з плодів дерева належить Господу : це святиня Господня…»(Лев.27,30).
Тобто суть десятини – далеко не матеріальна її сторона. Насамперед це один із виявів зв’язку людини з Богом. Цей зв'язок виявляється у молитві, в діяльності, у ставленні до інших людей, а також у дотриманні закону. Про десятину у Біблії сказано: «Даватимеш точну десятину з усього врожаю твого, з того що виросте на полі – десятину твого зерна, твого молодого вина, твоєї олії і перваків твоєї високорослої і дрібної скотини…» Сучасною мовою із всього доходу християнина. Далі пояснюється мета для чого потрібно це робити: «щоб Господь, Бог твій, благословив тебе в усьому ділі рук твоїх, за яке б ти не взявся(Втор.14,22-28).
Десятиною в православній церкві є добровільна пожертва через купування свічки, через скриньки пожертв що знаходяться у храмі, збір при виконанні треб та освячення пасок,води, зілля та інше.
Наші реквізити: UA323314890000000000026001293 МФО 331489 ЄДРПОУ 22549347 АТ Полтава-банк
Інтернет картка 4731 1856 1898 9112
- Деталі
Протоієрей Миколай Храпач: « Я вдячний Богові за те, що став на цю стезю»
Нещодавно митрофорний протоієрей Миколай Храпач відзначив своє 60-річчя. Його, настоятеля Свято – Покровської церкви в Полтаві, знають у всій області. Адже за його участю на теренах Полтавщини було створено та зареєстровано більше 50 парафій. За заслуги перед УПЦ КП та відродження духовності в Україні о.Миколая Храпача нагородили численними орденами: Святого Архистратига Михаїла, Святого рівноапостольного князя Володимира ІІІ та ІІ ступеня, Святого Миколая Чудотворця, Святого Юрія Переможця, Христа Спасителя. У 2008 році за указом Президента України він отримав орден «За заслуги ІІІ ступеня».
- Деталі
Напередодні реєстрації першої релігійної громади Української Церкви.
Трете відродження УАПЦ почалось з розвалом Радянського Союзу і ознаменувалось бурхливими подіями які не оминули і Полтавщину.
- Деталі
Коли настав час загибелі гонителів Православної Віри та Церкви Христової, тоді Господь благословив повернення на нашу землю храмів Божих. Першим храмом, що був побудований у Полтаві після майже столітньої перерви, став Свято-Покровський храм, що в Садах-2..
На землях колишнього Свято-Покровського монастиря міською Радою в 1992 році було виділено земельну ділянку для будівництва храму. Цього ж року за проектом архітекторів Валерія Трегубова та Сергія Шпіки було завершено проект храму та розпочато будівництво . Будувався він виключно на пожертви людей. Перед Покровою в 1996 році храм було освячено Святійшим Філаретом Патріархом Київським і всієї Руси-України.
Багато полтавців того дня прийшли на свято освячення церкви, що постала в новому мікрорайоні. Після Божественної Літургії було слово Патріарха. Глибоке і змістовне воно хвилювало присутніх. Патріарх нагородив будівничих храму патріаршими благословенними грамотами . Настоятелем храму він призначив протоієрея Миколая Храпача та нагородив його за заслуги перед Українською Православною Церквою хрестом з прикрасами та митрою.
Активними учасниками будівництва були протоієрей Євген Носенко, протоієрей Юрій Кулик, парафіяни Микола Кульчинський , Петро Колотій, Юрій Самойленко, Анатолій Луценко, Віктор Комісаренко, Олександр Балико, Петро Пришнівський, Олексій Шум, Олексій Стороженко, Олександр Кириченко, Володимир Стороженко, Валентина Демянко та багато інших парафіян та мешканців міста.
- Деталі
Настоятель.
Митрофорний протоієрей Миколай Храпач настоятель Свято-Покровської церкви народився 4 травня 1953 року на Полтавщині. З 1960 по 1970 рр. Навчався в середній школі. 1970-1976 рр. в Донецькому медичному інституті. По закінченні інституту працював лікарем і різних медичних установах м. Полтави. В 1989 р. був обраний головою Полтавського православного крайового братства апостола Андрія Первозванного.
6 червня 1992 року в церкві Святого апостола Іоана Богослова Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Київа рукоположений у сан диякона. 28 липня в день святого рівноапостольного великого князя Володимира у Святоволодимирькому соборі м. Києва рукоположений у сан священика. Із 19 листопада і до нині є секретарем Полтавського єпархіального управління та настоятелем Святоуспенського кафедрального собору. З 1995 року ініцюював відновлення видання історичного часопису „Полтавскі єпархіальні відомотсі„ і до нині є головним редактором цього видання.. Є редактором офіційної інтернет сторінки єпархії.
1997-2001рр. закінчив Київську Духовну семінарію, а в 2004 р. Львівську Духовну академію.
Один з ініціаторів і будівничих Свято-Покровської церкви та Свято-Успенського кафедрального собору в м. Полтаві. У 2003 році в звязку з 50-річчям та за заслуги по розбудові Полтавської єпархії нагороджений другим хрестом з прекрасами.
За заслуги перед Українською Православною Церквою нагороджений орденами Архистратига Михаїла, Володимира Великого ІІІ ступеня, Святителя Миколая, Юрія Переможця, за будівництво Свято-Успенського кафедрального собору орденом Христа Спасителя. За заслуги перед Українською Державою орденом „За заслуги” ІІІ ступеня.
Священик.
Ієрей Вячеслав Рукас служить другим священиком Свято-Покровської церкви з 2003 року. Народився 13 січня 1973 року в Полтаві. З 1980 по 1990 рр. навчався в середній школі. З 1991 по 2003 рр. працював слюсарем на ВАТ „Полтавський алмазний завод”. 1999-2004 рр. навчався на заочному відділенні юридичного факультету Харківського інституту економіки і права. В 1997 році став паламарем Свято-Покровської церкви.
7 липня 2003 року в Свято-Покровській церкві рукоположений в сан диякона, а 19 жовтня в сан священика. Нагороджений камілавкою та наперсним хрестом.
1998-2002 рр. закінчив Лвівську Духовну семінарію.
Адреса: 34023 вул. Нікітченка, 1, м. Полтава-23 тел. (0532) 55-21-85
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Розклад богослужінь
- Щонеділі - Божественна Літургія о 9-00
- Напередодні в суботу - Всенічне бдіння о 17-00
- Щосуботи - Божественна Літургія о 9-00
- Напередодні - в п'ятницю утреня о 17-00
- Крім того напередодні двунадесятих та великих свят - всенічне бдіння о 17-00
- У свята - Божественна Літургія о 9-00