Свято-Покровська Церква, Полтава

"Свято-Покровський храм — перший храм, що побудований у Полтаві, після майже столітнього панування богоборчого режиму. Він постав на землях колишнього Покровського жіночого монастиря.  Будівництво церкви велось силами парафіян і було закінчено у 1996 році ... "

 

 

Господи Ісусе Христе  Боже  наш  збережи Україну   ,  українське воїнство і всіх людей  України в  час  тяжких  випробувань. 

Напередодні реєстрації першої релігійної громади Української Церкви.

Трете відродження УАПЦ почалось з розвалом Радянського Союзу і ознаменувалось бурхливими подіями які не оминули і Полтавщину.

Активна діяльність краєвого осередку Братства Святого апостола Андрія Первозванного сприяла утворенню в 1990 році першої громади Української Церкви у нашому місті. Це була Свято-Покровська громада. Після непростої боротьби , зі ще могутньою Радянською владою, громада домоглася реєстрації Свято-Покровської Церкви, яка була зареєстрована 28 червня 1991 року.

Другим етапом боротьби була не менш тяжка праця про виділення земельної ділянки для будівництва храму. Ця перемога була отримана і 10 липня було прийнято рішення міської Ради про виділення земельної ділянки в мікрорайоні Сади -2 по вул. Нікітченка. Архітекторами Валерієм Трегубовим та Сергієм Шпікою було розроблено проект церкви, який був схвалений громадою і погоджений з містобудівельною Радою. Перебуваючи на запрошення громади

у Полтаві Патріарх Мстислав (Скрипник) детально ознайомився з проектом і благословив будувати храм. Окремої розповіді потребує ситуація що складалась у місті в з'вязку з будівництвом Українського храму. Безліч перешкод, небажань , відмов... Але все було подолано і розпочато будівництво влітку 1992 року . Через небажання влади мати церкву Київського патріархату будівництво декілька раз зупинялось та все ж 6 жовтня 1996 року храм було освячено.

Пам'ятні події у житті Свято - Покровської парафії .

Пам'ятною подією для нашої Церкви був візит Святійшого Філарета владики нашого і Патріарха Київського і всієї Руси-України ,який відбувся 21-24 травня 1999 року. І цього разу Його Святість не оминув своєю увагою і Свято-Покровську церкву. Уранці 23 травня дзвони храму сповістили про патріарше богослужіння . Патріарха зустріли хлібом-сіллю та квітами - його вітали члени громади , духовенство. Патріарх очолив Літургію , йому співслужили більше 20 священиків. Після служби і проповіді Святійший Владика, як керуючий єпархією, нагородив духовенство за заслуги перед Церквою церковними нагородами.. Настоятеля , секретаря ЄУ протоієрея Миколая орденом Архистратига Михаїла, та вручив патріарші грамоти активним парафіянам.

І ще однією із цікавих счторінок життя Покровської парафії стали богослужіння, які очолював Високопреосвященнійший Євсевій, митрополит Полтавський і Кременчуцький . Протягом більш ніж трьох років свого перебування на Полтавській кафедрі владика чималу кількість разів правив у Свято-Покровській церкві. Віе любив служити на Покрові, а парафіяни любили слухати його змістовні глибокі повязані з сучасним життям. Крім того Святопокровський храм став для багатьох священослужителів Полтавської єпархії по особливому памятним, адже саме тут вони отримували висвячення у священний сан через Митрополита Євсевія.  Всього із серпня 2002 по листопад 2005 року його високопреосвященством у Покровській Церкві було звершено 12 хіротоній.  І це найбыльше з поміж-усіх храмів єпархії.

Встановлено хрест  жертвам голодомору.

Силами парафії було виготовлено хрест та насипано символічну могилу жертвам голодомору та тотолітарного комуністичного режиму на території Покровської церкви. .22 червня 2992 року, в Троїцьку поминальну суботу, хрест-памятник було освячено та відслужено панахиду. Освячення і панахиду очолив настоятель храму протоієрей Миколай Храпач з ініціативи якого і було споруджено хрест. Біля хреста молились чисельні парафіяни , полтавська інтелігенція . Особливо виразним був виступ шанованого письменника та літературознавці Петра Ротача. Тепер буля памятного хреста встановлено ще два хрести з іменами жертва голодомору. Тут в усі поминальні дні лежать квіти і відправляються панахиди за участю міської та обласної влади.

 Свята Великомучениця Варвара У Полтаві.

Рака з мощами Святої Великомучениці Варвари влітку 2006 року з благословіння Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України побувала в більшості областей України в тому числі і в Полтаві в Святоуспенському кафедральному соборі та в Свято-Покровській церкві. З 30 липня по 1 серпня вона знаходилась у Свято-Покровській церкві. У ці дні тисячі молільників приходили до церкви помолитись біля раки Святоїх Великомучениці. По молитві до якої багато людей отримали зцілення та полегшення своїх хвороб.

Побудовано і освячено дзвіницю.

В жовтні  2009 року  розпочато  будівництво  дзвіниці на  території  церкви.  А вже 21  травня 2011 Святійший   патріарх  Філарет  разом з  керуючим  Полтавською  єпархією  єпископом  Федором, єпископом  Черкаським  і Чигиринським  Іоаном, єпископом Тернопільським і Бучацьким  Нестором, єпископом  Сімферопольським і Кримським  Климентом, настоятелем  церкви протоієреєм  Миколаєм  Храпачем  та  духовенством  міста освятив  дзвіницю. По  закінченню   Святійший  Патріарх  відслужив  молебень до  Богородиці ,  сказав  змістовну  проповідь  та  нагородив  будівничих церковними  нагородами .  Дзвіниця  доповнила  і  прикрасила  архітектурний  ансамбль  мікрорайону.



Ми у соцмережах

Mykolay Khrapach

Настоятель храму

Розклад богослужінь

  • Щонеділі - Божественна  Літургія  о 9-00
  • Напередодні в суботу - Всенічне бдіння о 17-00
  • Щосуботи - Божественна Літургія о 9-00
  • Напередодні - в п'ятницю  утреня о 17-00 
  • Крім того напередодні  двунадесятих та великих свят - всенічне бдіння о 17-00
  • У свята - Божественна Літургія о 9-00

Допомога церкві!

Допомога на розвиток і утримання церкві

Ваші запитання

Юлія
Добрий день! Скажіть, будь-ласка, чи відповідають діти за гріхи батьків?
Вівторок, 05 лютого 2013
Галина
Слава Богу Отче! Поясніть мені один епізод, а саме Самуїла 5, 8. Не розумію: Ісус же зцілював кривих і сліпих, а Д...
Вівторок, 18 грудня 2012
Олександр
Будь ласка, прокоментуйте інформацію, що з"явилася у ЗМІ щодо зникнення по всій землі світла з 21 грудня,
Неділя, 18 листопада 2012