У
виставковому залі Полтавського
краєзнавчого музею відкрилася виставка робіт мистецької родини Кричевських,
присвячена 140 річчю з дня народження
Василя Кричевського «Суцвіття
талантів родини Кричевських». На ній представлено найбільше робіт Василя
Григоровича архітектора,
живописця, художника кіно, заслуженого
діяча мистецтв України,
академіка, , почесного члена
вільної української академії наук у США, автора
малюнка Державного Герба України – тризуба,
автора унікального
модернового будинку губернського земства (нині Полтавський краєзнавчий музей).
Щоб пошанувати відомого полтавця до
музею зібралась чимало полтавців та
гостей.
Кричевський, Василь Григорович (1872—1952) — український живописець, архітектор, графік, художник театру і кіно, дослідник мистецтва, один з засновників українського архітектурного стилю, Української академії мистецтв у Києві (у 1917 р. був її професором), Миргородського художньо-промислового інституту (у 1918—1919 рр. був його директором).
У 1902 р. Полтавське губернське земство оголосило конкурс на створення проекту нового земського будинку. Проект В.Кричевського визнано кращим: саме в ньому були відтворені характерні риси українського народного будівництва. У 1903-1906 рр. митець живе у Полтаві, розроблює оформлення будинку, інтер’єри. За модерний стиль, витворений на основі історичної спадщини народу, його назвали “батьком української архітектури”. Талант Василя Григоровича проявився також у килимарстві, вибійці, кераміці тощо. Певний час він очолював Миргородський керамічний технікум, працював в Опішні. Навесні 1918 року Василь Кричевський створює Малий і Великий Державний герб України, а також печатку для дипломатичних паперів і банкноту вартістю дві гривні.
У відкритті виставки на запрошення дирекції музею взяли участь архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір та протоієрей Миколай Храпач.