Свято-Покровська Церква, Полтава

"Свято-Покровський храм — перший храм, що побудований у Полтаві, після майже столітнього панування богоборчого режиму. Він постав на землях колишнього Покровського жіночого монастиря.  Будівництво церкви велось силами парафіян і було закінчено у 1996 році ... "

 

 

Господи Ісусе Христе  Боже  наш  збережи Україну   ,  українське воїнство і всіх людей  України в  час  тяжких  випробувань. 

p1018939.jpgСьогодні 29  січня  у  Свято-Покровській  церкві   на  прохання  Крайового  братства  св. Андрія  Первозванного  та  скаутської  організація України «Пласт»  було  відслужено  панахиду  по  загиблих під Крутами в  бою  з  московськими  військами Київських студентів .  Панахиду  очолив  протоієрей  Миколай  Храпач. Цього  ж  дня  на  запрошення громадських  організацій  міста   секретар ЄУ, протоієрей  Миколай  Храпач  прийняв  участь  у  вечорі  пам’яті  героїв  Крут  що  відбувся у  мистецькому  центрі  ім. Раїси Кіріченко.  Разом  з  священиком  Вячеславом  Рукасом  вони  помолились  за  спокій  душ  героїв  Крут.  О. Миколай   розповів  присутнім  про  подвиг цих  юнаків які  у бою з  ворогом  віддали  своє  життя  за  незалежність України і  стали  прикладом  відданого  служіння  Україні і  для  сьогоднішніх  і  майбутніх  поколінь. Бій під Кру́тами — бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ми київськими студентами, що захищали підступи до Києва. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою біля Крутів. На похороні у Києві біля Аскольдової могили президент Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш із назвою «Пам'яті тридцяти». Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії. Лише згодом, у 2006 році на місці бою встановлено пам'ятник. А з нагоди 80 роковини бою монетним двором було випущено в обіг пам'ятну гривню.

b_265_265_16777215_00_images_novunu_p1018948.jpgb_265_265_16777215_00_images_novunu_p1018965.jpg


Ми у соцмережах

Mykolay Khrapach

Настоятель храму

Розклад богослужінь

  • Щонеділі - Божественна  Літургія  о 9-00
  • Напередодні в суботу - Всенічне бдіння о 17-00
  • Щосуботи - Божественна Літургія о 9-00
  • Напередодні - в п'ятницю  утреня о 17-00 
  • Крім того напередодні  двунадесятих та великих свят - всенічне бдіння о 17-00
  • У свята - Божественна Літургія о 9-00

Допомога церкві!

Допомога на розвиток і утримання церкві

Ваші запитання

Алла
Здравствуйте, когда можно прийти на исповедь?
П'ятниця, 15 січня 2021
Галина
Доброго дня! Хочу звернутися до Вас з проханням пояснити як бути в данній ситуації. У нас в сім"ї багато нег...
Четвер, 14 серпня 2014
Галина
Слава Богу отче! Якщо можна, поясніть мені одне місце із Святе. Письма, а саме Луки 5, 36-39. Там притчі про латку з ...
Понеділок, 13 серпня 2012