Свято-Покровська Церква, Полтава

"Свято-Покровський храм — перший храм, що побудований у Полтаві, після майже столітнього панування богоборчого режиму. Він постав на землях колишнього Покровського жіночого монастиря.  Будівництво церкви велось силами парафіян і було закінчено у 1996 році ... "

 

 

Господи Ісусе Христе  Боже  наш  збережи Україну   ,  українське воїнство і всіх людей  України в  час  тяжких  випробувань. 

1_jan_circumcision_of_christ_basil_the_great.jpg14 січня Православна Церква святкує Новий рік за старим стилем, Обрізання Господнє, вшановує пам'ять Св. Василія Великого. У цей день Церква молиться, щоб новий рік усі християни присвятили нашому Господові, та щоб у новому році і в щоденному житті надавали найбільшої уваги тим духовним і моральним цінностям, які проповідував Спаситель Господь наш Ісус Христос.

 

Друге свято, яке ми з вами сьогодні святкуємо, це Обрізання Господа Ісуса Христа. Розповідь про цю подію ми з вами чули в євангельській розповіді св. Луки. Згідно з законом Мойсея, який вимагав цього ритуалу для новонароджених нащадків Аврамових, коли Ісусові спов­нилося 8 днів життя, він пройшов Обрізання. Шляхом цього ритуалу ініціації – введення дитини в суспільство, дитятко було названо Ісусом, згідно з бажанням його Матері (Лк. 1, 31).

У цей же день Православна Церква святкує пам'ять Св. Василія Великого. Цей святитель належав до родини, шість членів якої удостоїлися зачислення до сонму Святих Христової Церкви. Св. Василій Великий походив з Кесарії Кападокійської, а освіту він здобував у Константинополі і в Афінах, був славним письменником і промовцем а також великим оборонцем Православної Віри. Слава про нього тоді розійшлася по всьому світі. Завершивши свої студії, він повернувся до рідного міста і там був висвячений на єпископа Кесарії (14-го червня, 370 р.), і цей послух Церкві виконував до смерті.

Св. Василій особливо відомий тим, що він упорядкував основні правила монашого життя, звертаючи увагу і на духовне самозосередження та Богопізнання, і на діяльне служіння монахів на добро ближніх. Ці чернечі правила в Церкві залиши­лися чинними аж до наших часів.

За життя Василія Великого поширювалася серед вірних аріанська єресь (хибна наука Арія про те, що Ісус Христос не мав Божественної природи, а був тільки людиною). Св. Василія Великого, як високоосвічену людину, покликали єпископи Малої Азії боронити Церкву від ворогів. Тоді було скликано Перший Вселенський Собор у Нікеї (325 р.). На Собор прибули всі єпископи тодішнього християнського світу, і всі вони одностайно осудили неправдиву науку олександрійського священика Арія. Тоді ж на Соборі було укладено славне Нікейське Ісповідання Віри, яке стверджує, що Син Божий є єдиносущним з Отцем, роджений, не сотворений, що ми й до сьогодні сповідуємо в Символі Віри. По Соборі Арій затих, але не надовго. Після смерті цісаря Констянтина його наступник Констанцій підтримав Арія. Тоді Св. Василій був змушений відійти в пустиню, де присвятив себе великій місійній праці, листами й писаннями перестерігаючи християн Сходу від помилок аріанства. Таким чином, багато християн було врятовано від єресі. Своїми листами й трактатами Св. Василій укріплював дух православних, сприяв наверненню невіруючих.

Св. Василій Великий також установив Святу Літургію, що відома під його іменем, котра служиться 10 разів впродовж року: в неділі Великого Посту, у день упокоєння цього Святого (14-го січня 379 р.), в Четвер і в Суботу Страсного Тижня та в Навечір'я Різдва і Богоявлення. Амінь.




Ми у соцмережах

Mykolay Khrapach

Настоятель храму

Розклад богослужінь

  • Щонеділі - Божественна  Літургія  о 9-00
  • Напередодні в суботу - Всенічне бдіння о 17-00
  • Щосуботи - Божественна Літургія о 9-00
  • Напередодні - в п'ятницю  утреня о 17-00 
  • Крім того напередодні  двунадесятих та великих свят - всенічне бдіння о 17-00
  • У свята - Божественна Літургія о 9-00

Допомога церкві!

Допомога на розвиток і утримання церкві

Ваші запитання

Олександр
Дуже хотілося б подивитись документальний фільм, про двадцятиріччя існування нашої Свято-покровської параф...
Неділя, 09 жовтня 2016
Елена
Добрый день! Разьясните как вести себя женщине в храме и в повседневной жизни во время менструации, что можно...
Четвер, 06 липня 2017
Вікторія
Добрий день! Скажіть, будь ласка, як правильно причащати трьохрічну дитину? Чи потрібно бути присутніми на сл...
П'ятниця, 24 лютого 2012