Свято-Покровська Церква, Полтава

"Свято-Покровський храм — перший храм, що побудований у Полтаві, після майже столітнього панування богоборчого режиму. Він постав на землях колишнього Покровського жіночого монастиря.  Будівництво церкви велось силами парафіян і було закінчено у 1996 році ... "

 

 

Господи Ісусе Христе  Боже  наш  збережи Україну   ,  українське воїнство і всіх людей  України в  час  тяжких  випробувань. 

Найбільшою підтримкою серед населення України користується Київський Патріархат. Такі дані наводить Фонд «Демократичні ініціативи» та фірма « Юкрейніан соціолоджі сервіс» на підставі проведеного ними 22 листопада – 6 грудня 2011 р. опитування.

Детальніше:Всеправославний собор?! Патріарх Грузії Ілія II застеріг Вселенського Патріарха Варфоломія I від скликання Всеправославного Cобору для уникнення нового розколу.
Католикос-Патріарх всієї Грузії Ілія II розповів про подробиці свого візиту в Константинополь в рамках двадцятирічного ювілею інтронізації Вселенського Патріарха Варфоломія, повідомляє 26 жовтня "Релігія в Україні" з посиланням на ІА Грузія.
"У нас була розмова про світовий православний собор. Варфоломій дуже хоче скликати собор православних Церков. Ми відповіли йому, що до тих пір, поки не будуть вирішені спірні питання між Церквами, не можна скликати це зібрання", - зазначив Патріарх Грузії.
За словами Патріарха Іллі II, Патріарх Варфоломій I несе велику відповідальність у питанні єдності Церков.


Вселенський патріарх прилетів на Афон заради Януковича
Константинопольський патріарх Варфоломій прийняв 7 жовтня на Афоні президента України Віктора Януковича. Спеціально заради українського гостя патріарх прилетів на Афон зі Стамбула, де розташована його кафедра, повідомило Афінське агентство новин. На зустрічі з патріархом Варфоломієм Янукович наголосив на добрих відносинах між Україною і Вселенським патріархатом і уточнив, що Україна покладає великі сподівання на підготовку Всеправославного собору, сподіваючись, що його рішення матимуть позитивні наслідки для української церкви.

Предстоятелі УПЦ КП та УАПЦ домовились розпочати діалог, щоб відновити єдність Православної Церкви в Україні .

14 вересня 2011 р. у приміщенні Київської патріархії УПЦ КП відбулася зустріч Предстоятелів Київського Патріархату Патріарха Філарета і Української Автокефальної Православної Церкви Митрополита Мефодія. На зустрічі був присутній Президент України (2005-2010 р.) Віктор Ющенко.

Кіпрська Православна Церква в черговий раз домоглася повернення майна, викраденого турками

Нікосія, 3 жовтня 2011

Каплиця, збудована спеціально для фресок в музеї Menil Collection

Серед святинь та церковних цінностей, викрадених турками, які  прийшли  на острів в 1974-му році, були і купольні фрески XIII століття із зображенням Христа Пантократора і Богородиці в оточенні ангелів, повідомляє CBS news.

Надалі фрески були придбані Домініком де Меніль і в 1983 році увійшли до експозиції музею Menil Collection в Х'юстоні, штат Техас. Дізнавшись про походження нового експоната, керівництво музею поспішило укласти угоду з Кіпрською  церквою, збудувавши для фресок спеціальну каплицю. Десять років по тому кіпріоти продовжили термін перебування фресок в США до лютого 2012 року в знак подяки за реставрацію твору. Керівництво музею Menil Collection намагалося залишити фрески у себе і після обумовленої дати, проте Архієпископ Хризостом II заявив, що вони не залишаться в Х'юстоні «ні на секунду довше». Зажадавши повернути фрески, він запропонував направити в музей іконописця, який зробить копії фресок, передати десять ікон кінця Х1Х - початку ХХ століття.

 

Предстоятель так само підкреслив, що Церква витратила мільйони доларів, щоб повернути все, що було вкрадено з часів початку турецького завоювання. «Ми не заспокоїмося, поки всі ці твори, всі церковні предмети не будуть повернуті туди, звідки вони були взяті", - заявив Хризостом II.

 


 

Детальніше:Собор предстоятелів...Перелік рішень Собору предстоятелів найдавніших патріархатів та автокефальної Церкви Кіпру, відомого також як Саміт пентархії, оприлюднений 3 вересня учасники Собору в спеціальному комюніке. 

Прискорити скликання Великого (Всеправославного) Собору і строго дотримуватися стародавніх кордонів помісних Церков вирішили учасники Саміту пентархії в Константинополі.

У документі повідомляється, що Собор видав особливе послання, що стосується становища християн на Близькому Сході. Крім того, Собор розробив ряд конкретних пропозицій у цій сфері: "Активізувати міжконфесійний діалог з представниками двох інших монотеїстичних релігій, відповідно до постанови Третьої Предсоборнї міжправославної наради (1986); представникам православних Церков Близького Сходу, діючи через представництво православних Церков при Європейському Союзі, звернутися до Європейського Союзу з проханням вжити адекватних заходів для вирішення виниклих проблем; забезпечити функціонування лікарні на канонічній території Єрусалимського патріархату на належній патріархату землі ".

Собор доручив "кожній з Церков у межах своєї юрисдикції забезпечити в новому навчальному році можливість здобуття вищої освіти і проходження аспірантури для віруючих Єрусалимського патріархату", а також вирішив "допомогти Олександрійському патріархату в боротьбі з інфекційними захворюваннями (зокрема, СНІД та ВІЛ) в різних країнах Африканського континенту ". Учасники Саміту обговорили заходи, яких необхідно вжити для скликання Святого і Великого (Всеправославного) Собору в недалекому майбутньому. "Було з жалем констатовано, - йдеться в комюніке, - що з лютого цього року рух в напрямку скликання Собору припинився, і причиною цього є спосіб прийняття рішень Всеправославною передсоборною нарадою, яке діє лише на підставі одностайних рішень".

Як повідомлялося раніше, Московський патріархат блокує багато рішень передсоборових нарад, демонструючи тим самим своє ексклюзивне право визначати стратегію розвитку "світового православ'я". У зв'язку з цим Собором було внесено пропозицію Вселенському Патріарху "зібрати Собор Блаженніших Патріархів і Предстоятелів автокефальних Церков з метою розгляду зазначеної вище проблеми і пошуку шляхів до прискорення скликання Великого Собору".

"Собор, - йдеться далі в комюніке, - підтримав пропозицію Вселенського Патріарха про скликання в недалекому майбутньому наради релігійних діячів Середземноморського регіону для прийняття екологічної" Карти Середземномор'я ", а також підтримання мирного співіснування різних релігій".

"Через події, які недавно мали місце в Православній Церкві" Собор наголосив на необхідності для всіх православних Церков поважати і суворо дотримуватися географічних кордонів своїх юрисдикцій "в тому вигляді, як вони визначені священними канонами та Томосами про заснування цих Церков".

Ці слова експерти сприйняли як натяк на невизнання канонічного статусу УПЦ МП в якості "невід'ємної частини" Московського патріархату, оскільки в Томосі про автокефалію Православної Церкви в Польщі, виданому в 1924 р., Константинопольський патріархат констатував, що ніколи законним чином не відмовлявся від своєї юрисдикції над Київською митрополією. Стосовно ж всієї Московської патріархії та її канонічних кордонів Константинопольський Собор дотримується Томосу 1589 р., згідно з яким територія нинішньої Україна не входить до складу Московського патріархату.

 

Комюніке підписали предстоятелі 4 помісних Церков і повноважний представник Антіохійського Патріарха.

 

Церква.info

за матеріалами християнського порталу Кіріос


«Від анонсованого на початок вересня зібрання Східних Патріархів не варто очікувати якихось кардинальних рішень. Головним підсумком цієї зустрічі буде вона сама» – так у Прес-центрі Київської Патріархії прокоментували повідомлення про скликання на початку вересня цього року у Стамбулі (Константинополі) Сінаксу – зібрання чотирьох Східних Патріархів та Архієпископа Кіпру. Кілька місяців тому вже повідомлялося про скликання такої зустрічі, проведення якої днями було знову підтверджено джерелами у Константинопольській Патріархії.

Патриарх Константинопольский Варфоломей созывает синаксис (собор), на который приглашены православные Патриархи Александрии, Антиохии и Иерусалима, а также архиепископ Кипра.


Ми у соцмережах

Mykolay Khrapach

Настоятель храму

Розклад богослужінь

  • Щонеділі - Божественна  Літургія  о 9-00
  • Напередодні в суботу - Всенічне бдіння о 17-00
  • Щосуботи - Божественна Літургія о 9-00
  • Напередодні - в п'ятницю  утреня о 17-00 
  • Крім того напередодні  двунадесятих та великих свят - всенічне бдіння о 17-00
  • У свята - Божественна Літургія о 9-00

Допомога церкві!

Допомога на розвиток і утримання церкві

Ваші запитання

Генадий
Чи вважається гріхом мастурбація?
П'ятниця, 01 квітня 2016
Галина
Слава Богу отче! Якщо можна, поясніть мені одне місце із Святе. Письма, а саме Луки 5, 36-39. Там притчі про латку з ...
Понеділок, 13 серпня 2012
Вікторія
Добрий день! Скажіть, будь ласка, як правильно причащати трьохрічну дитину? Чи потрібно бути присутніми на сл...
П'ятниця, 24 лютого 2012